Podczas spotkań z uczniami pan Tadeusz opowiedział o swoich zainteresowaniach artystycznych, zaprezentował namalowane przez siebie obrazy oraz pokazał swój warsztat pracy, między innymi dużą ilość różnego rodzaju pędzli, które wykorzystuje podczas tworzenia swoich obrazów. Następnie uczniowie zabrali się do pracy niczym prawdziwi artyści – malarze. Najpierw były próby z farbami, węglem i pastelami na specjalnym papierze. Później powstały bardzo oryginalne rysunki. Efekty pracy przeszły najśmielsze oczekiwania młodych artystów i zasłużyły na pochwałę prowadzącego warsztaty. Po raz kolejny okazało się, że można uczyć się od siebie nawzajem – starsi od młodszych, a młodsi od starszych.

Zajęcia były bardzo ciekawe - pan Tadeusz Kwazebart otworzył przed uczniami tajemniczy świat malarstwa, za co wszyscy uczestnicy warsztatów są bardzo wdzięczni i czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie.