Następnie udaliśmy się na szlak i ruszyliśmy do naszego miejsca noclegowego - Bukowej Chaty na Przełęczy Jugowskiej. Po drodze zdobyliśmy Kalenicę, drugi co do wielkości szczyt Gór Sowich. Z platformy widokowej mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki bliższej i dalszej okolicy. Trasa była bardzo wymagająca, ale wszyscy, choć bardzo zmęczeni,  dotarli do celu. W Bukowej Chacie piekliśmy kiełbaski, a potem uczniowie urządzili sobie dyskotekę. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na spoczynek. Następnego dnia w planach było zdobycie Wielkiej Sowy - najwyższego szczytu Gór Sowich. Niestety, kontuzja jednego z uczestników wycieczki przekreśliła nasze zamiary. Trasę musieliśmy skrócić. Czwartacy obiecali sobie, że wyprawę dokończą następnym razem.