Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Wiersze Juliana Tuwima”. Gościliśmy w tym dniu  małych  recytatorów z najstarszej grupy wiekowej, ze wszystkich gminnych przedszkoli a także z  Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 2 z Dzierżoniowa.

Występy dzieci oceniało jury w składzie: pani E. Fyszko, przewodnicząca Rady Rodziców, pani E. Tokarska, radna Gminy Dzierżoniów i pani M. Adamska, nauczyciel- bibliotekarz naszej szkoły. Przedszkolaki recytowały takie wiersze Juliana Tuwima jak : „Spóźniony słowik”, „Zosia Samosia”, „Okulary”, „Bambo’’, „Kotek”, „Cuda i dziwy” i  inne. W poetycki świat utworów „zawiozła” nas „Lokomotywa”-muzyczne nagranie wiersza, które wszyscy  chętnie wysłuchali.

Przed każdym uczestnikiem stanęło nie lada wyzwanie. Dzieci musiały zmierzyć się z tremą oraz jak najlepiej zaprezentować interpretację przygotowanego wiersza. Jury, oceniając uczestników konkursu, stanęło przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych. Po naradzie jednogłośnie wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zdobyła  Anna Szeremeta z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie ,

II miejsce zajęła Gabriela Szewczyk z Publicznego Przedszkola nr 2 w Dzierżoniowie,

III miejsce przypadło  dwóm dziewczynkom: Julii Palimące z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie oraz Weronice Krupiarz z Przedszkola Gminnego w Ostroszowicach.

Popisy dzieci oceniane były także w kategorii: recytacja wiersza, interpretacja , ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy mali recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne książki, ufundowane przez p. Marka Chmielewskiego wójta Gminy Dzierżoniów, który objął patronat nad konkursem.

Po zakończonych zmaganiach, na przybyłe przedszkolaki, nauczycieli i rodziców czekał słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że wszystkim miło było spędzić z nami czas. Gratulujemy dzieciom talentu i już dzisiaj zapraszamy na VII poetyckie spotkanie, oczywiście i jak zawsze -za rok w maju .

Konkurs recytatorski przygotowała i prowadziła Małgorzata Szarek.