Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”

Jan Paweł II

Kreatywność i nauka - każdy uczeń tego szuka

Wtorek – to wyjazd do Niechorza, gdzie zwiedziliśmy Park Miniatur Latarń Morskich oraz weszliśmy na latarnię niechorską, skąd podziwialiśmy morze i plażę z lotu ptaka. Wieczorem odbyliśmy długi spacer do małego portu w Mrzeżynie.

Środa – to wycieczka do Kołobrzegu. Tam odbyliśmy rejs wybranym przez nas statkiem – Wikingiem oraz zwiedziliśmy Miasto Myszy, w którym podziwialiśmy różne gatunki myszy i ich cechy charakterystyczne. Potem odbyliśmy spacer w Parku Zdrojowym i do solankowego źródełka.

Czwartek – to dzień kolejkowy. Podróżowaliśmy z Niechorza do Trzęsacza nietypowym środkiem transportu – kolejką wąskotorową. W Trzęsaczu uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej ,,Poszukiwacze bursztynu’’ oraz zwiedziliśmy ruiny kościółka nadbrzeżnego, który przez lata podmywało morze. Poznaliśmy także legendę na jego temat. Wieczór – to pożegnalna dyskoteka, gdzie nasi uczniowie dali popisy taneczne naprawdę wysokiej klasy.

Obowiązkowym punktem każdego dnia był pobyt na plaży – budowanie piaskowych budowli i pluskanie się w morzu zdawało się nie mieć końca. Na terenie naszego ośrodka był także basen, z którego skorzystaliśmy w czasie jednego popołudnia.

Słoneczna pogoda dopisywała przez wszystkie dni, a smaczne obiadki oraz śniadania i kolacje serwowane w postaci stołu szwedzkiego wpływały pozytywnie na apetyty zielonoszkolniaków.

Zmęczeni i zadowoleni przywitaliśmy się z rodzicami pod szkołą w piątkowe popołudnie.