Pani przewodnik w interesujący sposób przedstawiła nam fakty dotyczące bitwy pod Legnicą w 1241 roku. Na zakończenie przeszliśmy do barokowej bazyliki św. Jadwigi Śląskiej wzniesionej w 1729 roku , gdzie po raz kolejny o wyżej wymienionej bitwie uczyliśmy się – tym razem za pomocą dzieł sztuki – rzeźb i fresków bogato zdobiących kościół.

Ponieważ wycieczka przedłużyła się do godzin popołudniowych postanowiliśmy w drodze powrotnej wzmocnić nadwątlone siły wizytą w Mc Donaldzie w Strzegomiu, co było dodatkową atrakcją wyjazdu.

W wycieczce uczestniczyły także dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice  z Uciechowa oraz z Jaźwiny, także wychowawczyni klasy III z Tuszyna Elżbieta Sakowicz oraz ks. Stanisław Olszowy i ks. Stanisław Kucharski, którzy byli organizatorami tego interesującego wyjazdu.