W ramach naszych czytelniczych działań zrealizowaliśmy „Jesienne czytanie dla najmłodszych”, podczas którego przedszkolaki poznawały dziecięcą literaturę o tematyce jesiennej. Niestety ciężki, pandemiczny okres nie pozwolił nam na wyjazd do Wrocławskiego Teatru Lalek, ale dzieci chętnie obejrzały przedstawienie „AnderSEN o Teatrze”  online. Udało nam się natomiast zorganizować spotkanie autorskie ze wspaniałą, wesołą i kolorową Ewą Chotomską, autorką książek dla dzieci i dziecięcych przebojów muzycznych.

Ważnym elementem projektu były konkursy czytelnicze. Pierwszy z nich to „Jesienne weekendy z książką”, który angażował dzieci młodsze. Na specjalnych arkuszach dzieci  kolorowały jesienne listki. Każdy listek to dzień weekendów w październiku, rodzic swoim podpisem potwierdzał 10 minutowe czytanie przez dziecko. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – klasa I

II miejsce – klasa II

III miejsce – klasa III

Drugi konkurs, „Która klasa czyta najwięcej?” przewidziany był dla uczniów klas starszych. Wygrała klasa, która średnio przeczytała najwięcej książek. Zmagania zakończyły się tak oto:

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa IV

III miejsce – klasa VII a.

Gratulujemy zwycięzcom. Nagrodami są gry planszowe, które będą w salach lekcyjnych i będzie można z nich korzystać podczas przerw.

W dzisiejszej dobie cudów techniki, zwłaszcza zdobyczy technologii informatycznej i Internetu, czytanie książek to atrybut odchodzącego świata. Nie można kwestionować zalet Internetu i komputerów, ale nie zapominajmy o podstawowych potrzebach młodego pokolenia. Nie zapominajmy o ważnej roli książki!