W konkursie brało udział 14 uczniów klas I-III. W czasie prezentacji swoich utworów wszyscy uczestnicy starali się popisać interpretacją, wykorzystując zróżnicowaną intonację, podkreślając znaczenie znaków interpunkcyjnych, wzmacniając przekaz gestem.

Jury w składzie – dyrektor szkoły pani Elżbieta Kędzierska-Dydo, nauczycielka pani Jadwiga Szpiech oraz pielęgniarka szkolna pani Ewa Jeżewska  -  miało ,,twardy orzech do zgryzienia’’ w wyłonieniu laureatów.

I tak zwycięzcami zostali:

I miejsce – Daniel Gorlicki - wiersz ,,Wiosna’’ Jan Brzechwa;

II miejsce – Karolina Wójcik – wiersz ,,Pobudka’’ Natalia Usenko

-  Aleksandra Dul – wiersz ,,Wiosenne porządki’’ Jan Brzechwa;

III miejsce – Franciszek Kostek – wiersz ,,Znaki wiosny’’ Mieczysława Buczkówna

-  Sebastian Czerwonka – wiersz ,,Wiosna’’ autor nieznany;

Wyróżnienie – Hanna Żygadło – wiersz ,,Wiosna’’ Aleksandra Charezińska

- Aleksandra Wołoszyn – wiersz ,,Idzie wiosna’’ Jan Brzechwa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i czekoladową słodycz, a laureaci dodatkowo nagrodę książkową.

Gratulujemy i do następnego spotkania z poezją.

Elżbieta Sakowicz (konkurs przygotowała i opisem opatrzyła)