W szkołach, bibliotekach, świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które zachęcają dzieci i młodzież do czytania. Młodzież z klubu przygotowuje regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka oraz akcje czytelnicze w szkole i w sąsiedztwie. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko!

Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą! W trakcie akcji czytelniczych młodzież w nietuzinkowy sposób pokazuje swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie! Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą!
Taki właśnie klub założyliśmy w naszej szkole. Zorganizowaliśmy spotkania poświęcone czterem książkom: "Kałużyści i inne wiersze" Danuty Wawiłow, "Co to znaczy... " Grzegorza Kasdepke oraz „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej, „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca” Leszka Kołakowskiego.
Na zakończenie tegorocznych działań przygotowaliśmy plakaty promujące ideę czytelnictwa. Zobaczcie sami!
UCVZENNICE I UCZNIOWIE KLASY V
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II