BARDZO ZDROWO NA SPORTOWO
7 września 2021 r. klasa III z wych. Elżbietą Sakowicz w ramach zajęć wychowania fizycznego wyruszyła na wędrówkę do Włók.
Tym razem, oprócz placu rekreacyjnego , gdzie też zatrzymaliśmy się po drodze – celem naszym była ścieżka sensoryczna nad stawem we Włókach. Właściwie uczestniczyliśmy w jej otwarciu.
Kiedy pokonaliśmy czterokilometrowy dystans i byliśmy na miejscu przywitaliśmy panią Lucynę Wereśniak, która przeprowadziła z nami grę terenową ,,Poszukiwacze skarbów’’. Podzieleni na dwie grupy szliśmy zgodnie z instrukcją, rozwiązywaliśmy zadania i w końcu dotarliśmy do skarbu, którym były słodkości.
Kolejną atrakcją było przejście na boso po ścieżce, która miała bardzo zróżnicowaną powierzchnię. Po jednych jej częściach przechodziło bezproblemowo i przyjemnie, inne trzeba było pokonywać powoli, aby stopy nie poczuły zbyt dużego bólu. Niektórzy z obawą stawiali kroki, jednak wszyscy ją pokonali wielokrotnie.
Podczas zabaw obecna była z nami także pani Justyna Piszko oraz radny powiatu dzierżoniowskiego – pan Marcin Pięt.
Na zakończenie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski, chlebki i pianki. Mniam, mniam.
Ścieżka sensoryczna została otwarta! Zachęcamy wszystkich – dorosłych i dzieci do jej pokonania!
A my już myślimy o kolejnej wyprawie!