MIKOŁAJKI,  MIKOŁAJKI,  MIKOŁAJKI ! ! !

Długo czekali uczniowie klas I-III na ten wspaniały dzień. Wizyta świętego Mikołaja poprzedziła wiele naszych postanowień, pisaliśmy też do niego listy.

No i nadszedł ten dzień – 6 grudnia! Byliśmy mili dla siebie od rana. Podpatrzyliśmy też, że Mikołaj już odwiedził przedszkolaki. W końcu dowiedzieliśmy, że ten ważny gość czeka na nas przy pięknej choince na parterze szkoły. No nie, nie dało się tak od razu zbiec – bo pary, bo najpierw pierwsza klasa i tak dalej. Doczekaliśmy się jednak. Mikołaj rzeczywiście siedział obok wspaniałej choinki, pod którą leżały prezenty! Uczniowie każdej klasy wykonali przygotowaną piosenkę lub wiersz, po czym wszystkim nam zostały wręczone słodkie upominki.

Uff, odetchnął każdy z nas. Bo zawsze jest wątpliwość – czy ja na pewno też dostanę prezent? Szczęśliwie tak się stało.

Niech żyje św. Mikołaj ! ! !

E.Sakowicz