CUDA  Z  LABORATORIUM

1 grudnia klasa III miała niezwykłą frajdę. Uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych przeprowadzonych przez nauczycielkę chemii w naszej szkole – panią Ewę Kawecką.

W białych fartuchach naukowców-laborantów i w specjalistycznych okularach uczniowie zasiedli w grupach do stołów, gdzie mieli okazję zobaczyć i wykonać doświadczenia chemiczne, w których jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki działy się ,,cuda’’. W probówkach znajdowały się pewne płyny lub przedmioty, które pod działaniem innych – zmieniały swoje ,,oblicze’’. Uczniowie mieli między innymi okazję spowodować powstanie srebra czy wielobarwnej tęczy.

Atrakcyjne zajęcia znalazły swoje odbicie w późniejszych ożywionych rozmowach, których zwieńczeniem było pytanie  – W której klasie wreszcie będziemy mieć tę chemię?     

E.Sakowicz