Pierwszaki potrafią pływać
Dnia 1 grudnia 2021roku zakończyła się kolejna edycja projektu Powszechna Nauka Pływania ,,Umiem Pływać”. Projekt był realizowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku 2021 w ramach dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Dzierżoniów.
W tym projekcie brało udział piętnaścioro uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Dzieci pod opieką nauczycieli co tydzień jeździły na basen do Bielawy. Świetnie bawiły się w wodzie i uczyły pływać pod opieką ratownika. Wytrwali uczniowie zdobyli umiejętności pływackie. Na koniec zostali nagrodzeni medalami, z których pierwszaki są dumne.