Na Mikołaja do Kudowy Zdrój

W dniach 02 – 04 grudnia odbyła się trzydniowa wycieczka uczniów klasy 4 oraz 6 ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie do Kudowy Zdrój.
 W czwartek rano uczestnicy wraz z opiekunami: p. Palmirą Saj,
p. Justyną Piszko i p. Jarosławem Pawlaczkiem spotkali się na dworcu kolejowym w Dzierżoniowie, aby udać się w podróż. Dla części uczniów był to pierwszy przejazd pociągiem, więc i emocje duże. Szynobus KD przyjechał punktualnie i po chwili wyruszyliśmy w drogę. Po przesiadce w Kłodzku dotarliśmy do Kudowy. Po półgodzinnym spacerze dotarliśmy na miejsce do Domu Wczasów Dziecięcych „Jagusia”. Na miejscu przyjęto nas niezwykle serdecznie. Po zakwaterowaniu uczniowie mieli do obiadu czas na odpoczynek. Po obiedzie rozpoczęła się realizacja programu – terapia pitna w Pijalni Wód Mineralnych, zajęcia na basenie i zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, a po kolacji seans filmowy. Następnego dnia po śniadaniu spacer po Parku Zdrojowym, terapia pitna w Pijalni Wód Mineralnych, zwiedzanie miejscowości, ścieżka zdrowia na Górze Parkowej, wizyta w muzeum Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Po obiedzie zajęcia na basenie Jagusia, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, a po kolacji dyskoteka. Nie było chwili na nudę.
Następnego dnia po śniadaniu porządki, pakowanie i wykwaterowanie. Czas niezwykle szybko nam minął i trzeba było wracać. Jeszcze tylko półgodzinny spacer na dworzec kolejowy i ruszyliśmy w drogę powrotną.
W sobotę po południu dotarliśmy do Dzierżoniowa.

opracował Jarosław Pawlaczek