Zajęcia edukacyjne w Centrum Historii „Zajezdnia” we Wrocławiu

26 listopada uczniowie klasy 4, 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie udali się na zajęcia edukacyjne do Centrum Historii „Zajezdnia we Wrocławiu. Wyjazd był związany z realizacją projektu „Uczeń, obywatel, patriota” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wzgórza Kiełczyńskie”, dzięki środkom finansowym pozyskanym
z Gminy Dzierżoniów. Uczniowie, wraz z opiekunami: Gabrielą Dzwolak, Palmirą Saj, Kamilą Hajduk, Justyną Piszko i Jarosławem Pawlaczkiem zwiedzili wraz
z przewodnikiem muzeum, poznali historię regionu od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu ze świadkiem historii, córką oficera zamordowanego w Katyniu.
 Korzystając z pięknej jesiennej pogody zwiedziliśmy również Stare Miasto. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski, Katedrę pw. Jana Chrzciciela, Gmach Główny Uniwersytetu, Rynek z ratuszem, kościołem św. Elżbiety i pięknymi kamienicami. Wrażenia potęgował świątecznie udekorowany rynek i Jarmark Bożonarodzeniowy.

opracował Jarosław Pawlaczek