,,DZIEŃ  WESOŁEGO  WIERSZYKA’’ – pod takim hasłem odbył się w tym roku szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III.

Wydarzenie miało miejsce 7 kwietnia 2022 roku, a uczestniczyło w nim aż 17 uczniów. Najczęściej wybierani autorzy śmiesznych strof to Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Danuta Gellner, Tadeusz Śliwiak.

Recytatorzy wykazali się dużą inwencją, jeśli chodzi o interpretację wybranych przez siebie utworów. Każdy występ nagradzany był przez widownię gromkimi brawami i śmiechem wywołanym dowcipnymi tekstami.

Wykonania oceniane były przez jury w składzie: Elżbieta Kędzierska-Dydo, Monika Adamska-Tchoryk, Elżbieta Szczepańska. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono następujących laureatów:

Kl.I

I miejsce – Weronika Józefiak

II miejsce – Tadeusz Kowalczyk

III miejsce – Karol Kliś

Kl.II

I miejsce – Nadia Odrowska

II miejsce – Mieszko Dul

III miejsce – Aleksander Skirka

Kl. III

I miejsce – Magdalena Tokarska

II miejsce – Maria Wszół

III Miejsce – Jakub Szpiech

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wykonawcom !

E.Sakowicz