„ Pegazik” 2022 już za nami

W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  XXV edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „ Pegazik”.

Szkolny etap konkursu został zorganizowany i przeprowadzony 28.03.2022 r. Wzięło w nim udział 10 recytatorów: Dominik Stypuła, Magdalena Dżaman, Laura Duda, Justyna Babisz, Karolina Wójcik, Alicja Kowalczyk, Julia Walczybok, Hanna Wszół, Wiktoria Salata, Klaudia Włodek. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji poznaliśmy decyzję jury.

Kategoria „ młodsi”:

I miejsce – Justyna Babisz, II miejsce – Aleksandra Dul, III miejsce – Karolina Wójcik

Kategoria „ starsi”:

I miejsce – Hanna Wszół, II miejsce – Klaudia Włodek

Dziewczyny zakwalifikowały się do gminnego etapu  konkursu, który odbył się 31.03.2022 r. w  Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów. Oto wyniki dotyczące uczennic naszej szkoły:

Kategoria „ młodsi”:

II miejsce – Aleksandra Dul,  wyróżnienie – Justyna Babisz, udział- Karolina Wójcik

Kategoria „ starsi”:

II miejsce - Hanna Wszół, udział- Klaudia Włodek

W powiatowym etapie  konkursu, który odbył się  5.04.2022r. w Dzierżoniowski Ośrodku Kultury „ Pegaz”, naszą szkołę reprezentowała Ola Dul, która otrzymała dyplom za udział w konkursie, natomiast  Hania Wszół nagrodę za zajęcie  II miejsca.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatkom tegorocznej edycji „ Pegazika” ☺