Wycieczka do Srebrnej Góry

W dniach 12.05-13.05. 2022 r.  uczniowie klasy V wraz z p. Gabrielą Dzwolak    i p. Kamilą Hajduk uczestniczyli w wycieczce do Srebrnej Góry.

Pierwszego dnia,  po zakwaterowaniu się w Domu Wypoczynkowym „ Pod Fortami”,  wszyscy rozpoczęli zajęcia sportowo – rekreacyjne prowadzone przez instruktorów. Najpierw swoich sił spróbowali  na ściance alpinistycznej, następnie weszli do 50 - metrowego tunelu sztolni. Po krótkiej wędrówce szlakiem przebiegającym  w Górach Bardzkich rozpoczęły się zjazdy na linie z 30- metrowego wiaduktu dawnej kolejki zębatej, a wieczorem  nauka strzelania z łuku zakończona  wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Drugi dzień również obfitował w atrakcje. Po śniadaniu i krótkiej wędrówce przyszedł czas na tyrolkę i zwiedzanie Twierdzy Srebrnogórskiej  - jednej z najciekawszej budowli  Dolnego Śląska.

Po wykwaterowaniu się, pełni wrażeń i bardzo zadowoleni z pobytu w tym jakże malowniczym miejscu, przyszedł czas, aby wyruszyć w drogę powrotną do domu.

Dwa dni spędzone w Srebrnej Górze przebiegły pod znakiem przygody, zabawy, nauki i integracji. To była bardzo ciekawa, zapewniająca wiele pozytywnych emocji  wycieczka, którą  wszyscy będą mile wspominać.☺