Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”

Jan Paweł II

Kreatywność i nauka - każdy uczeń tego szuka

NASZ ULUBIONY DZIEŃ … …… …  DZIECKA ! 

1 czerwca 2022 roku w klasach I-III- to dzień turystyczny. Zatem wszyscy przyszli z plecakami, kiełbaskami i wygodnymi butami ☺. Po otrzymaniu słodkich upominków i zaśpiewaniu przez panie dzieciom tradycyjnego ,,100 lat’’, zrobiliśmy zbiórkę przed szkołą, by wyruszyć na wędrówkę.

Celem wyprawy było zdobycie góry Szczytna na Wzgórzach Kiełczyńskich. I choć nie obyło się bez trudności kondycyjnych, cała ekipa zdobyła szczyt, dokładając do kamiennego stożka na górze swój własny kamyk.

W drodze powrotnej - ,,Poszukiwanie skarbu’’ - dzieci szukały ukrytych zadań, które wykonywały nad podziw sprawnie. Dotyczyły one okolicznych ( i nie tylko) roślin i zwierząt. Wymagały także skutecznego ukrycia się w lesie czy zaśpiewania piosenki. Cała grupa po uporaniu się z zadaniami, dotarła do skarbu, którym była …….. śmieszna fotografia klasy, wyeksponowana na terenie szkoły. 

Dzień Dziecka zakończył się wspólnym ogniskiem w parku szkolnym. Wszyscy uczestnicy wyprawy byli dumni z pokonania pieszo tak długiej trasy.

Zapraszamy do oglądania naszych śmiesznych fotek (drugie piętro pl) ☺☺☺.

przygotowała: Elżbieta Sakowicz