Apel z nagrodami

Dnia 20.06. odbył się apel podsumowujący udział naszych uczniów w konkursach i akcjach ekologicznych.   „ Owad pragnie mieć swój domek”- to akcja ekologiczna, która odbyła się w ramach realizacji zadań wygranego konkursu pn. „ Przestrzeń dla Przyrody”. Domki wykonali: Kacper Kaja, Karolina Kaja, Natalia Kroczak, Maja Lamorska, Klaudia Włodek, Aleksandra Dul, Karolina Wójcik, Damian Jędrysiak, Tomasz Boczula, Marcel Kinast, Agnieszka Juraszek, Maja Adamczyk, Paweł Juraszek, Maria Twardowska i Magdalena Tokarska. Wykonawcy -  konstruktorzy otrzymali słodki upominek, a domki już przyjmują pierwszych mieszkańców w parku szkolnym.

Zbiórka zużytych baterii w ramach szkolnego konkursu trwała od września do maja. Uczniowie uzbierali 1000 kg baterii i tym sposobem wygrali konkurs gminny i zajęli I miejsce.

A oto zwycięzcy szkolnej akcji:

I miejsce – Kacper Pająk oraz uczniowie z kl. I

II miejsce – Jakub Janduła oraz dzieci z przedszkola w Uciechowie

III miejsce -  Hanna Kowalska oraz uczniowie z kl. II

Wyróżnienia: Maria Twardowska, Tadeusz kowalczyk, Dominik Wróblewski.

VI Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „ Puchacz Piotr” organizowanym przez sieć Centrów Nauczania Matematyki MathRiders odbył się w kwietniu i w maju.

W etapie szkolnym wzięli udział:

Kasa I - Jakub Janduła, Weronika Józefiak, Karol Kliś, Monika Owca;

Klasa II – Miłosz Niedźwiecki, Julia Sajdyk, Mieszko Dul

Klasa III -  Magdalena Tokarska, Tomasz Boczula, Franciszek Kostek, Alex Krupski, Paweł Socha, Martyna Bartodziej, Ada Sobaszek, Dominika Babik

Do II etapu - międzyszkolnego- zakwalifikowali się:

- Jakub Janduła

- Weronika Józefiak

Uczniowie naszej szkoły wykonali również prace plastyczne w ramach XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Plakaty, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego wykonali: Mateusz Bartyzel, Adrianna Sobaszek, Patrycja Sobaszek, Magdalena Lachowicz, Justyna Babisz, Alicja Kowalczyk, Bartosz Józefiak, Łukasz Bartyzel, Paweł Lachowicz, Bartłomiej Lachowicz, Dominik Stypuła.

W regionie III miejsce zajęła Alicja Kowalczyk.

Podczas apelu został również ogłoszony zwycięzca szkolnej akcji „ Góra Grosza” 2022. Najwięcej monet przyniósł Mikołaj Szymański.

Uczestnicy i laureaci pozostałych konkursów i akcji, które miały miejsce w roku szkolnym 2021/2022 zostali nagrodzeni już wcześniej, o czym można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów☺