POLSKA ZŁOTA JESIEŃ

12 października, w słoneczny jesienny dzień uczniowie klasy pierwszej i drugiej w ramach lekcji wychowania fizycznego uczestniczyli w wędrówce na Wzgórza Kiełczyńskie.

Wycieczka, oprócz pracy nad kondycją fizyczną, zakładała obserwację przyrody oraz integrację dzieci w czasie wspólnych działań. Uczestnicy zbierali kolorowe liście, uczyli się nazw drzew, z których pochodziły. Robili także jesienne bukiety. Mieli okazję do podziwiania panoramy z okolicznymi miejscowościami i Górami Sowimi w tle. Poznali też pomnik - miejsce upamiętnienia poległych w II wojnie światowej tutejszych mieszkańców.

Pokonaliśmy trasę długości 7 km. Dlatego bardzo smakowały nam kiełbaski, które piekliśmy po powrocie w ognisku w parku szkolnym.

Kolejna wyprawa zaplanowana jest na Szczytną ☺