Polsko-czeskie spotkanie we Włókach

W poniedziałek 17 listopada 2022 r. w ramach projektu „Turystycznym szlakiem polsko – czeskiego pogranicza” gościliśmy uczniów i nauczycieli z Czech oraz uczniów szkół z terenu Gminy Dzierżoniów. Spotkanie odbyło się w starym kamieniołomie we Włókach. Dzieci idąc ścieżką widokową miały okazję zobaczyć piękno Gór Sowich i okolicznych miejscowości oraz poznać bogactwo skał i minerałów znajdujących się na terenie trasy geoedukacyjnej. Uczestnicy spotkania wzięli udział w grze terenowej, wykonując takie zadania jak: budowanie gniazda dla ptaków, przygotowanie mapy górki gnejsowej, układanie tangramów, rozpoznawanie roślin. Dzieci miały okazję do poznania się i sprawdzenia swoich umiejętności podczas zabaw integracyjnych. Nie zabrakło rozmów przy ognisku, podczas wspólnego posiłku.