Tym razem w innej odsłonie i pod nazwą ,,W cieniu starych drzew’’. Najpierw uczniowie poszczególnych szkół uczestniczyły w biegu sztafetowym. Potem odbyła się ,,Parkowa gra terenowa’’, którą dzieci realizowały wykonując zadania na pięciu stanowiskach ulokowanych na terenie parku szkolnego. Zadania dotyczyły głównie okazów roślin opisanych na ścieżce przyrodniczej wytyczonej w naszym parku. Obie części wydarzenia, biegowa i przyrodnicza, odbyły się w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Zadania przy stanowiskach próbował rozwikłać też Wójt Gminy Dzierżoniów - pan Marek Chmielewski, który był gościem na naszej imprezie.

Po wysiłku fizycznym reprezentacje udały się na  słodki poczęstunek do świetlicy szkolnej.

Finalnym elementem zmagań uczniowskich było oczywiście wręczenie nagród, czego dokonali dyrektor szkoły pani Elżbieta Kędzierska- Dydo wraz z wójtem Markiem Chmielewskim.

Do zobaczenia za rok w cieniu starych drzew!

A  OTO  WYNIKI:

Kategoria klas I-III:

I  MIEJSCE – SP Mościsko oraz SP Ostroszowice;

II MIEJSCE – SP Tuszyn;

III  MIEJSCE – SP Piława Dolna.

Kategoria klas IV-VI:

I  MIEJSCE – SP Ostroszowice oraz SP Tuszyn;

II  MIEJSCE – SP Mościsko oraz SP Piława Dolna.

Organizatorzy Parkowej gry terenowej to: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie, Stowarzyszenie „Wzgórza Kiełczyńskie”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym gminy Dzierżoniów.