Podczas spotkania z pisarką rozmawialiśmy o roli czytania w naszym życiu i wszyscy byliśmy zgodni, że warto sięgać po książkę, bo jest to sposób na rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie wiedzy, a także sposób na” leczenie duszy”, czyli pokonanie nudy, smutku i samotności.

Niektórzy uczestnicy spotkania przekonali się, że każdy może napisać ciekawą historię. Po wylosowaniu obrazka z serii kart Dixit, chętni uczniowie mieli wymyślić pasjonującą historią. Z tego zadania rewelacyjnie wywiązali się : Szymon Duda, Zuzia Wieruszewska, Kasia Kucharska i Bartek Urban. Ich opowiadań słuchaliśmy z zaciekawieniem.

Spotkanie zakończyły indywidualne rozmowy z pisarką oraz wspólne zdjęcia. Chętni kupili książkę pt. „ Konie. Suita na cztery kopyta”, którą napisała p. Jolanta Reisch - Klose oraz otrzymali autograf pisarki.