Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę. Niespodziewanie już początek podróży do Krakowa stał się niezwykle ekscytujący dla uczniów, ponieważ w naszym wagonie rozpoznali uczestniczkę programu Top Model i rzucili się tłumnie po autografy i wspólne zdjęcia.

Po przybyciu do Krakowa rozpoczęliśmy zwiedzanie. W drodze z dworca na Rynek zwiedziliśmy Barbakan – część średniowiecznych fortyfikacji, a następnie Kościół Mariacki i przepiękny ołtarz Wita Stwosza. Pod Sukiennicami na krakowskim rynku natknęliśmy się na ekipę telewizji TVP Kraków przeprowadzającej wywiady z przechodniami. Nasi uczniowie również wypowiadali się do kamery, niektórzy bez żadnej tremy, jakby robili to na co dzień.

Kolejnym punktem programu zwiedzania było Muzeum Narodowe i słynny obraz Leonardo da Vinci „Dama z gronostajem”. Co prawda, niektórzy mylili obraz z innym dziełem Leonarda „Mona Lisą”, ale po wyjaśnieniach już wiedzą, że „Mona Lisa” znajduje się w Muzeum Luwr w Paryżu. Następnie udaliśmy się na Wawel. Tu zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem katedrę wawelską, Dzwon Zygmunta, groby królewskie i zasłużonych Polaków, wzgórze wawelskie. Wychodząc z katedry spotkaliśmy biskupa Tadeusza Pieronka, który porozmawiał z nami chwilę, następnie zrobiliśmy sobie  wspólne zdjęcie.

Wracając na dworzec zjedliśmy obiad w pierogarni, kupiliśmy pamiątki i krakowskie obwarzanki. Tuż przed północą wróciliśmy do Dzierżoniowa.