Dzieci w tym dniu nie tylko bawiły się wspaniale, ale także dzięki obecności policjantów i strażaków zdobyły wiele informacji z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa.

Na samym początku imprezy w szkole został ogłoszony alarm i przeprowadzono próbną ewakuację budynku, która przebiegła sprawnie, zgodnie z procedurą. Następnie  wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursów plastycznych – „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” i „112 – ratuje życie”.

Dla wszystkich dzieci przygotowano wiele atrakcji, między innymi ogromne dmuchańce, konkursy, malowanie twarzy oraz watę cukrową i lody. Każde dziecko otrzymało upominek z okazji Dnia Dziecka. Był pokaz tresury psa policyjnego i pokaz ratownictwa technicznego (cięcie samochodu – uwalnianie uwiezionej osoby z wraku samochodu). Dzieci w tym dniu mogły z bliska obejrzeć specjalistyczny sprzęt służb mundurowych, wsiąść do radiowozu, wozu strażackiego czy łodzi ratownictwa wodnego. Rozdawane też były karty ICE – w nagłym wypadku. Dla uczestników festynu rodzice uczniów szkoły w Tuszynie upiekli ciasta – w przerwie zabawy każdy mógł spróbować tych pysznych słodkości.

W zabawie wzięły udział nie tylko dzieci ze szkoły w Tuszynie, ale także ze szkół z terenu Gminy Dzierżoniów oraz placówek oświatowych z terenu powiatu. W sumie było prawie 400 dzieci.

Przedsięwzięcie organizowane jest cyklicznie przez Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz służby mundurowe z terenu powiatu dzierżoniowskiego. W tym roku do organizatorów wydarzenia dołączyły Gmina Dzierżoniów i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Zabawa była bardzo udana