Brały udział w zajęciach sportowych z zakresu: piłki nożnej i koszykowej, tenisa ziemnego, łucznictwa oraz zajęć na batucie. Odbyły się interesujące wyprawy w nieznane, w ramach których uczestnicy uczyli się różnych technik rozpalania ognisk, orientacji w lesie oraz budowania szałasów. Dużym zainteresowanie cieszyły się warsztaty kulinarne, podczas nich dzieci piekły pizzę i babeczki. Odbył  się atrakcyjny wyjazd do Szymbarku, do Centrum Edukacji i Promocji Region w Szwajcarii Kaszubskiej, tam uczniowie zwiedzali: dom stojący na głowie, dom Kaszuba z Kanady, dom Sybiraka; widzieli najdłuższą deskę świata i największy fortepian. Młodzi podróżnicy wybrali się z przewodnikiem na wyprawę do Parku Narodowego Borów Tucholskich nad jeziora lobeliowe: Wielkie Gacno i Małe Gacno.

„Ekspedycję uważamy za udaną” – tak wypowiadali się jej uczestnicy. Żal było odjeżdżać.

Przypuszczalnie odwiedzą te  miejsca ponownie nie jeden raz.