Od początku uczniowie zmęczeni marszem  dopytywali o ognisko, które także było w planie. Kolejność zdarzeń jednak była inna.

Leśniczy przekazał  nam wiele ciekawych informacji o lesie. Odpowiadał także na pytania przygotowane przez dzieci. Odbyła się krótka wędrówka żółtym szlakiem turystycznym. Teraz już nikt nie powinien pomylić nazwy drzewa na podstawie wyglądu liścia. Najciekawszym elementem rozmowy było przywoływanie mysikrólika i dzięcioła za pomocą dźwięków nagranych w telefonie komórkowym. I rzeczywiście zadziałało – mieliśmy okazję - w wielkiej ciszy oczywiście – zobaczyć te ptaki  i posłuchać odgłosy przez nie  wydawane.

Kulminacją wycieczki było wspólne ognisko, w czasie którego nasz gość uczył nas jak prawidłowo piec kiełbaskę.

Podziękowaniem za interesujące spotkanie było wręczenie przez nas  skromnego podarunku.