Konkurs cieszył  się  dużym zainteresowaniem uczniów z klas V-VI, których przygotowała nauczycielka techniki Jadwiga Szpiech.

Jego głównym celem jest promocja przepisów pożarowych, ale także historii, tradycji czy sprzętu straży pożarnej.

W pierwszej części konkursu uczestnicy pisali test zaznaczając odpowiednią odpowiedź. W drugiej części odbyły się zajęcia ze strażakami z Ochotniczej straży Pożarnej w Tuszynie, podczas której uczniowie oglądali  wóz bojowy oraz inne sprzęty strażackie. Nad całością działań czuwali druhowie: Krzysztof Kot, Andrzej Adamek oraz Przemysław Podkówka.

Uczestnicy z największą liczbą punktów po części pisemnej:

1 miejsce- Nikola Adamczyk-klasa Vb;

2 miejsce – Zuzanna Wieruszewska- klasa Vb,

3 miejsce- Natalia Rąpała – klasa VI.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, finaliści - nagrody ufundowane przez Ochotniczą Staż Pożarną w Tuszynie  Zdobywcy pierwszych miejsc  wezmą udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym, które odbędą się  21 marca 2018r. w KP PSP w Dzierżoniowie.

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych!