Organizatorami  konkursu były następujące instytucje:  Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Wrocławiu Placówka Terenowa w Świdnicy, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie. Celem konkursu było upowszechnienie zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Uczestnikami były 2-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych. Na konkurs składał się quiz z wiedzy tematycznej oraz, przygotowana wcześniej przez uczestników, prezentacja multimedialna.

Uczestnicy wykazali się bogatą wiedzą, a zgromadzona publiczność mogła przypomnieć sobie i wzbogacić znajomość zasad bhp oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w składzie: Jakub Ciołko – kl. VII i Hubert Kuźmiński – kl. VII.

II miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach w składzie: Magdalena Połcik – kl. VI  i Dominika Oleksak -  kl.  VI.

III miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie w składzie: Wiktoria Kwiatek  - kl. V i Natalia Kliś kl. VII.

Fundatorami nagród rzeczowych byli: Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Wrocławiu oraz Państwowa Inspekcja Pracy