Wycieczka była zainicjowana była przez Samorząd Szkolny. Trasa wyprawy to Tuszyn – Gnejsy na Włókach – Tuszyn. Pokonana odległość - ok. 14 km. Uczestnikami byli uczniowie klasy II i III oraz 20 uczniów klas starszych. Towarzyszyli nam także odbywający praktykę w naszej szkole studenci z Azji.

Gnejsy to ciekawe pod względem krajobrazowym, archeologicznym i historycznym miejsce, gdzie odbyło się ognisko i integracyjne zabawy. Czas naszego pobytu  był nieco skrócony ze względu na warunki atmosferyczne – zaczął padać drobny wiosenny deszczyk. Nie przeszkodził on jednak w upieczeniu kiełbasek i ich degustacji.

Wszyscy  – starsi i młodsi – wrócili  do szkoły wykazując się sporą kondycją fizyczną. Z pewnością odwiedzimy to miejsce ponownie.