Uroczystość Ślubowania

Dnia 30  października 2018 r. wszyscy uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej   im. Jana Pawła II w Tuszynie złożyli uroczyste ślubowanie. Na apelu obecni byli Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski,  przedstawiciele Rady Gminy, Rady Rodziców i cała społeczność szkolna.

Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz kolorowych, uczniowskich biretach. Swój program artystyczny, do którego dzieci przygotowała wychowawczyni p. Katarzyna Koselską, Pierwszaki rozpoczęły wspaniałym wykonaniem poloneza. Z wielkim zaangażowaniem recytowały również wiersze i śpiewały piosenki.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie  przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na Ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Elżbietę Kędzierską-Dydo i Pana Wójta Marka Chmielewskiego.

W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli  rodzice, którzy z dumą, a czasami nawet z kręcącą się w oku łezką obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci.

Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się do klasy na mały poczęstunek. Każdy otrzymał Akt Pasowania na Ucznia oraz legitymację szkolną.

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów podczas szkolnej edukacji☺