Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”

Jan Paweł II

„ Jabłko zamiast papierosa”

26 listopada 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Jabłko Zamiast Papierosa, promującej walkę z uzależnieniem nikotynowym. Kampanię rozpoczęło w 1974 roku Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem, a od 1991 roku przyjęła się również w Polsce .

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji konkursu plastycznego na plakat o treści  antynikotynowej pod hasłem „ Jabłko Zamiast Papierosa,” organizowanej przez Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie. Na etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas I-VIII.

A oto tegoroczni laureaci:

I miejsce Karolina Wójcik klasa I;

II miejsce Alan Mazur klasa I;

III miejsce Nikola Adamczyk klasa VI;

 

Wyróżniono : Alicję Kowalczyk z klasy III, Beatę Szlachtę z klasy VII i Dagmarę Juraszek z klasy VI.

Gratulujemy!

Koordynatorem kampanii na terenie szkoły była pani Ewa Jeżewska– pielęgniarka szkolna i Elżbieta Szczepańska – pedagog.