Legnica – wycieczka dla uczniów klasy III, które przyjęły I Komunię Świętą

11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy III wraz z rodzicami odbyli tradycyjną  wycieczkę – tym razem  do Legnicy – Sanktuarium pod wezwaniem św. Jacka. Tam zdobyli wiedzę na temat cudu eucharystycznego, który miał miejsce w 2014 roku oraz uczestniczyli we Mszy św. Kolejnym punktem wycieczki było Legnickie Pole, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Bitwy Legnickiej.

Pani przewodnik w interesujący sposób przedstawiła nam fakty dotyczące bitwy pod Legnicą w 1241 roku. Na zakończenie przeszliśmy do barokowej bazyliki św. Jadwigi Śląskiej wzniesionej w 1729 roku , gdzie po raz kolejny o wyżej wymienionej bitwie uczyliśmy się – tym razem za pomocą dzieł sztuki – rzeźb i fresków bogato zdobiących kościół.

Ponieważ wycieczka przedłużyła się do godzin popołudniowych postanowiliśmy w drodze powrotnej wzmocnić nadwątlone siły wizytą w Mc Donaldzie w Strzegomiu, co było dodatkową atrakcją wyjazdu.

W wycieczce uczestniczyły także dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice  z Uciechowa oraz z Jaźwiny, także wychowawczyni klasy III z Tuszyna Elżbieta Sakowicz oraz ks. Stanisław Olszowy i ks. Stanisław Kucharski, którzy byli organizatorami tego interesującego wyjazdu.