W tym szczególnym dniu wszystkie przedszkolaki: maluszki, średniaki i starszaki
z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości -  swoje Babcie i Dziadków. Przywitały ich z wielką radością, prezentując dla nich specjalnie przygotowany program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się od ciepłych słów Pani  Dyrektor Elżbiety Kędzierskiej-Dydo, skierowanych do babć i dziadków. Życząc seniorom wszystkiego dobrego, zdrowia, radości i jak najwięcej czasu spędzonego  w rodzinnym gronie a zwłaszcza z ukochanymi wnuczętami, zaprosiła ich do chwili relaksu przy wierszach i piosenkach.

Prezentowane przez dzieci umiejętności wywołały uśmiech i wzruszenie
u babć i dziadków. To im wnuki dziękowały za bezwarunkową miłość i opiekę, za czas, cierpliwość i zrozumienie… Za to, że po prostu są…

Montaż słowno - muzyczny obejrzeli również licznie przybyli rodzice. Miło nam było gościć także Panią Teresę Kanarek, radną Gminy Dzierżoniów.

Uroczystość zakończyła się pięknymi życzeniami skierowanymi do babć
i dziadków w wykonaniu dzieci. A słowa piosenki „ Nie ma jak u babci, nie ma jak u dziadka, babcia z dziadkiem nas kochają, my kochamy także ich” oddały sens tego Święta.  Słodki poczęstunek przygotowany przez mamy oraz wręczenie babciom i dziadkom  upominków i laurek dopełniły całości. Spotkanie wprowadziło wszystkich w miły, pełen wzruszeń nastrój. Nastrój, który zawsze udziela się w tych dwóch dniach, w roku: babciom, dziadkom i ich wnuczętom.