Na lekcji języka polskiego podzieliliśmy się na grupy i podjęliśmy decyzję, w jaki sposób będziemy propagować czytanie. Propozycji było wiele. Wybraliśmy kilka, naszym zdaniem najciekawszych i możliwych do wykonania.

Przystąpiliśmy do działania!

Zaprojektowaliśmy ulotki, które miały promować naszą akcję . Następnie wydrukowaliśmy sporą ich ilość i zdecydowaliśmy, że rozdamy je w 5 miejscowościach.

I tak też się stało!

Mieszkańcy, których odwiedziliśmy, z zaciekawieniem pytali się o szczegóły akcji i obiecali, że częściej będą czytać książki. Kilkanaście ulotek wrzuciliśmy do skrzynek pocztowych.

Przyszedł czas na akcję w szkole!

By poszerzyć grono odbiorców, postanowiliśmy  zorganizować w szkole happening. Napisaliśmy  na tabliczkach wymyślone wcześniej hasła, a w czasie przerw między lekcjami chodziliśmy po piętrach szkoły i  wykrzykiwaliśmy  hasła tak głośno, że każdy na pewno nas słyszał. Rozdawaliśmy również ulotki i opowiadaliśmy o projekcie. Uczniowie i pracownicy szkoły powiedzieli, że przeprowadzona przez nas akcja  zachęciła ich do czytania i od teraz na pewno nie przejdą obojętnie obok żadnej, ciekawej  książki.

Ale na tym nie koniec!

Postanowiliśmy, że o realizacji całego projektu napiszemy artykuł, który opublikujemy w gazetce szkolnej „Żaczek” oraz na szkolnej stronie internetowej”.

Zaczarowani książkami uczniowie kl. V