Laureaci wcześniej przeprowadzonych etapów szkolnych rywalizowali o tytuł „ Mistrza Ortografii”, pisząc  tekst  dyktanda autorstwa  Pani Renata Idzik – nauczycielki z Gimnazjum Gminnego                im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie. Po sprawdzeniu prac  okazało się, że poziom wiedzy wszystkich uczestników konkursu  na temat polskiej ortografii i interpunkcji jest bardzo wysoki.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce i tytuł „ Mistrza Ortografii” – Magdalena Polak ( SP w Tuszynie)

II miejsce – Aleksandra Podkówka  (SP w Tuszynie)

III miejsce – Zuzanna Żygadło (ZSP w Piławie Dolnej )

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane prze Gminę Dzierżoniów oraz Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Organizatorki  – pani Elżbieta Kędzierska- Dydo i pani Gabriela Dzwolak -  bardzo dziękują:  pani Renacie Idzik za pomoc w organizacji konkursu;  pani Iwonie Chorążyczewskiej, pani Marii Mokrzyckiej i pani Monice Kossakowskiej za przygotowanie uczniów do dyktanda.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i …zapraszamy za rok!