Strażacy pokazali nam, w jaki sposób organizowany jest wyjazd do różnych zdarzeń. Podziwialiśmy szybkie tempo, w jakim to się odbywa. Dowiedzieliśmy się również, w jak wielu sytuacjach pomagają nam strażacy i że wcale nie są to tylko pożary. Poznaliśmy też rozkład pomieszczeń, gdzie przebywają strażacy w ciągłej gotowości czekając na akcję. Są cały czas w ubraniach, nawet śpiąc. Po pytaniach i odpowiedziach zakończyliśmy wizytę w Straży, dziękując strażakom za możliwość jej odbycia.

Po ciekawej lekcji w plenerze odbyliśmy wędrówkę częścią Traku Smoka w Dzierżoniowie, dzięki czemu poznaliśmy kilka ciekawych obiektów, m.in. kaplicę Sadebecków, Muzeum Miejskie, zabytkowy i unikatowe drzewo buk, kino ,,Zbyszek’’, kościół św. Jerzego.

Ostatnim bardzo przyjemnym elementem naszej wyprawy była wizyta w lodziarni, gdzie zjedliśmy przepyszne lody, za które na dodatek nie musieliśmy płacić, bo zostały nam z ,,zielonej szkoły’’ klasowe oszczędności.

Organizacją i opieką nad dziećmi zajmowały się nauczycielki: Jadwiga Szpiech i Elżbieta Sakowicz.