Skoro świt udaliśmy się na lotnisko we  Wrocławiu. Mimo strachu i wielu obaw ( bo większość z nas podróżowała samolotem po raz pierwszy) weszliśmy na pokład samolotu Boeing 737. Po spokojnym locie trwającym 45 min. wylądowaliśmy na lotnisku w Modlinie. Następnie autobusem dojechaliśmy do centrum miasta, pod Pałac Kultury i Nauki. Stamtąd pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, których nie zdążyliśmy zwiedzić podczas naszej kwietniowej wyprawy do stolicy.

W Ogrodach Łazienkowskich, przy pięknej pogodzie, spacerowaliśmy prawie 3 godziny. Obejrzeliśmy Pałac na Wyspie, Nową Pomarańczarnię, scenę Amfiteatru i Ogród Chiński.  Po drodze podziwialiśmy  niezwykłe rzeźby i pomniki, m.in. pomnik Jana III Sobieskiego, pomnik Henryka Sienkiewicza i pomnik Fryderyka Chopina, gdzie odbywają się koncerty chopinowskie. Z Łazienek ulicą Piękną, a następnie Marszałkowską poszliśmy na lody do Złotych Tarasów. Później udaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki, skąd autobusem dojechaliśmy na lotnisko w Modlinie. Ponownie wzbiliśmy się w przestrzeń powietrzną i lecąc na wysokości około 6400 metrów z prędkością 800km/h podziwialiśmy Polskę z lotu ptaka. Była to naprawdę wspaniała i niezapomniana wycieczka, zorganizowana przez  naszą wychowawczynię panią Elżbietę Tokarską, która również, wraz z panią Katarzyną Koselską, sprawowała nad nami opiekę.

Uczniowie kl.VI