W czasie zajęć dzieci poznały cztery ważne  dla rozwoju malarstwa światowego postacie: Leonarda Da Vinci, Vincenta Van Gogha, Clouda Moneta i Picassa. Oglądały w albumach reprodukcje ich dzieł, odkrywając charakterystyczne cechy ich twórczości. Potem podzielone na grupy wykonywały kopie sławnych obrazów mistrzów na przykład ,,Słoneczników’’ czy ,,Mony Lisy’’.

W dalszej części odbyły się zabawy z kolorami związane z barwami pochodnymi. Potem dzieci miały okazję bezpośrednio zapoznać się z księgozbiorem, wypożyczyć książkę oraz zapisać się do biblioteki.

Prace plastyczne uczniów okazały się być na tyle atrakcyjne, że prowadząca zaproponowała stworzenie z nich wystawy, na którą mamy dostać zaproszenie.

Druga część naszej wycieczki to spacer po dzierżoniowskim rynku, gdzie przypomnieliśmy sobie historię dobosza uwiecznionego w postaci figurki na wieży ratuszowej. Potem wędrówka wzdłuż murów obronnych pozwoliła nam wyobrażać sobie obronę Dzierżoniowa w średniowieczu. Wyprawę zakończyliśmy na słodko w lodziarni ,,Ambrozja’’- mniam, mniam.

Postanowiliśmy częściej robić sobie wypady i poznawać ciekawe okolice naszego miejsca zamieszkania.