Obchody rozpoczęły się już 12 maja 2016, wtedy zorganizowano zawody, zabawy i inne atrakcje dla najmłodszych, wszystko po to, aby w sposób radosny upamiętnić to ważne dla życia Szkoły wydarzenie. Dzieci bawiły się wspaniale. Wszyscy mieli możliwość zjedzenia papieskiej kremówki, jednego z  symboli naszej Szkoły.

13 maja 2016 nauczyciele, uczniowie, absolwenci i znamienici goście uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Świdnickiej  Biskupa Adama Bałabucha. Piękna uroczystość, której oprawą muzyczną zajęła się schola prowadzona przez Państwa Krystynę i Roberta Wszołów, na długo pozostanie w pamięci uczestników. Po nabożeństwie wspólnie udano się do Szkoły, gdzie w uroczysty sposób oddano hołd Patronowi – św. Janowi Pawłowi II. Pod pamiątkową tablicą kwiaty złożyli dyrektor szkoły Elżbieta Kędzierska-Dydo, Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, Wójt Gminy Dzierżoniów Pan Marek Chmielewski,  przewodnicząca Rady Rodziców Anna Tokarska oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Kliś. Udział w uroczystych obchodach wzięli również przedstawiciel Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Wiesława Kiliana, przedstawiciele Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Michała Dworczyka, Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, Tomasza Siemoniaka, przedstawicielka Kuratora Dolnośląskiego, Pani Wizytator Anna Kwiatkowska, Ks. Damian Mroczkowski, Wizytator Wydziału Katechetycznego Diecezji Świdnickiej, Ks. Dziekan Zygmunt Kokoszka, Ks. Stanisław Kucharski, Proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Jaźwinie, Ks. Stanisław Olszowy, Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kiełczynie, Pan Jerzy Gierczak, Radny Województwa Dolnośląskiego, Pan Krzysztof Twardak, Radny Powiatu Dzierżoniowskiego, Pani Agnieszka Hul, Skrabnik Gminy Dzierżoniów, Pan Grzegorz Powązka, Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów, Radni Gminy Dzierżoniów, Pani Anna Piekarska oraz Pan Adam Jedynak, Sołtysi, Kierownicy Referatów Urzędu Gminy Dzierżoniów, Pani Anna Szywała, Prezes Firmy Szkoleniowo-Doradczej, Pani Katarzyna Kowalska, Prezes Fundacji „Pokolorujmy Szarość”, Dyrektorzy Szkół wraz z pocztami sztandarowymi, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów, emeryci, przyjaciele oraz absolwenci Szkoły.

Pani dyrektor przedstawiła krótki rys historyczny placówki, powiedziała o zawiłych losach wszystkich szkół z obecnego obwodu szkolnego. Emeryci, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na uroczystości otrzymali okolicznościowe podarunki. W części artystycznej znalazły się występy taneczne i wokalne uczniów. Uczniowie zaprezentowali perfekcyjnie przygotowanego poloneza, zatańczyli taniec ludowy w pięknie przygotowanych strojach. Uczniowie nie zapomnieli również o Pani Dyrektor, która w tym roku obchodzi 25-lecie pracy w Szkole w Tuszynie. Z tej okazji zaśpiewali piosenkę, która wywołała aplauz uczestników jubileuszu. Prezentacja zdjęć dokumentujących życie Szkoły w ciągu 70 lat, a także krótki film ze wspomnieniami absolwentów wzruszyły przybyłych gości do łez. Na koniec pracownicy i uczniowie zaśpiewali wspólnie piosenkę, aby udowodnić, że „[…] pięknie żyć – znaczy kochać świat […]” i życzyć wszystkim „[…] jak najdłuższych lat […]”

Po zakończeniu uroczystej gali był czas na rozmowę przy kawie oraz wpisy do księgi pamiątkowej. Wszyscy goście obdarowani zostali specjalnie przygotowanymi prezentami.