Dzień rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele w Tuszynie. Następnie    przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą papieża Polaka. W dalszym ciągu odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie z klas III a, IV b oraz VI zaprezentowali program artystyczny, wspominający dostojną postać oraz prezentując scenkę: „Okulary miłosierdzia”, która przybliżyła tematykę Dnia Papieskiego. Nie zabrakło życzeń i piosenek

z okazji Dnia Nauczyciela oraz ogromnego tortu. Pani dyrektor Elżbieta Kędzierska – Dydo wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: sekretarz Gminy Dzierżoniów- pan Ryszard Brzeski, pani Anna Piekarska- sołtys Tuszyna i radna Gminy Dzierżoniów , pan Marcin Pięt - sołtys Włók, radny Gminy Dzierżoniów – pan Adam Jedynak oraz emerytowani nauczyciele. Dzień zakończyliśmy spotkaniami z wychowawcami klas.

Uroczystość przygotowali: p.Danuta Kasprzyk, p.Palmira Saj i ksiądz Stanisław Olszowy.