Najpierw wybrali się do największego we Wrocławiu Parku Trampolin. Tam bardzo aktywnie spędzili czas. Uczestniczyli w profesjonalnej rozgrzewce prowadzonej przez trenera, później skakali na trampolinach, grali w piłkę nożną, wrzucali piłkę do kosza oraz wykonywali skoki do basenu z gąbkami. Niektórzy wchodzili na ścianę wspinaczkową oraz wykonywali salta. Wszystko to pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów. Zabawa była świetna. Po zajęciach nadwątlone siły sportowcy podreperowali wypijając pyszne owocowe soki.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Hydropolis i zwiedzili 8 wystaw tematycznych znajdujących się w XIX- wiecznym podziemnym zbiorniku wody. W czasie zajęć odkryli różnorodność wodnego życia, poznali funkcje wody, oglądali wodne wynalazki i modele statków, weszli do batyskafu i „ zanurzyli” się w oceaniczne głębiny. Zmęczeni dużą ilością wrażeń młodzi naukowcy spędzili w baśniowej strefie wodnego relaksu.

Wrocławskie super sportowo- naukowe mikołajki 2016 na pewno na długo zapamiętają uczniowie oraz nauczycielki: p. Palmira Saj, p. Elżbieta Tokarska oraz p. Gabriela Dzwolak.