W maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym pn. „ Dbajmy o czyste powietrze – wymień swój stary piec” i tym samym włączyli się w akcję ekologiczną propagującą potrzebę zmiany systemów ogrzewania w gospodarstwach domowych. W maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym pn. „ Dbajmy o czyste powietrze – wymień swój stary piec” i tym samym włączyli się w akcję ekologiczną propagującą potrzebę zmiany systemów ogrzewania w gospodarstwach domowych.
W maju 60 uczestników konkursu wykonało plakaty, a komisja konkursowa wyłoniła laureatów.
Oto wyniki szkolnego etapu.
I miejsce ex aequo zajęli: Zuzanna Wieruszewska, Franciszek Kostek, Dawid Hohol, Dominik Stypuła i Alex Krupski.
Wyróżnienia otrzymali: Justyna Babisz, Izabela Droszczak, Tomasz Boczula, Karolina Wójcik, Lena Charlikowska, Klaudia Włodek, Emilia Szustka, Maria Twardowska, Maja Włodek, Marceli Szumiec, Jakub Łuczyński, Maja Adamczyk, Hanna Żygadło, Igor Donosewicz.
Plakaty 5 laureatów etapu szkolnego zostały przekazane organizatorom konkursu. W czerwcu podczas spotkania w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Uczniowie – laureaci z naszej szkoły to:
 Franciszek Kostek - I miejsce
 Zuzanna Wieruszewska – III miejsce
Gratulujemy laureatom i uczestnikom szkolnego i gminnego etapu konkursu ekologicznego.