Wycieczka do Wrocławia

Dnia 26 października 2021 roku uczniowie klas 7, 8a i 8b w ramach realizacji projektu „My spod biało-czerwonej” (projekt finansowany przez Stowarzyszenie „Wzgórza Kiełczyńskie” ze środków pozyskanych z Gminy Dzierżoniów) wyjechali na wycieczkę
do Wrocławia. Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, uczniowie spacerowali po Ostrowie Tumskim, najstarszej części stolicy Dolnego Śląska. Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli słynne dzieło malarskie – Panoramę Racławicką. Z ciekawością wysłuchali historii powstania dzieła oraz jego losów powojennych. Malowidło zachwyciło uczniów przede wszystkim swoją wielkością, realizmem przedstawionych scen oraz faktem, że na pierwszy rzut oka obraz „łączył się” z przedmiotami na przedpolu (np. krzakami, drzewem). Bez wątpienia dzieło to zrobiło na zwiedzających ogromne wrażenie!

Renata Idzik