Nasza szkoła od wielu lat aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz promocji zdrowia i uświadamiania dzieciom i rodzicom szkodliwości palenia. Realizujemy programy: „ Nie pal przy mnie proszę”,  „ Znajdź właściwe rozwiązanie”, „ Czyste powietrze wokół nas”.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym, przeprowadzane były  multimedialne warsztaty profilaktyczne, pogadanki, rozmowy z pielęgniarką  szkolną, powstały  gazetki  informacyjne.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji konkursu plastycznego na plakat o treści  antynikotynowej pod hasłem „ Jabłko Zamiast Papierosa” organizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 im . Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 16 uczniów z klas I-VI i oddziałów przedszkolnych .

Laureaci konkursu to :

Małgorzata Dolińska klasa VI – I miejsce

Katarzyna Kozycz- klasa III -  II miejsce

Zuzanna Wieruszewska klasa I – III miejsce

Maja Lamorska klasa  „ O”- III  miejsce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie nagrody, a laureaci drobne upominki. Wyróżnione prace przekazaliśmy do dalszego etapu konkursu .

Podczas uroczystego apelu podsumowaliśmy działania podejmowane w ramach akcji. Nagrodziliśmy uczestników  konkursu plastycznego. Przypomnieliśmy wszystkim o szkodliwości palenia tytoniu, a po obejrzeniu prezentacji multimedialnej uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące negatywnego wpływu nikotyny na organizm człowieka.

Podziękowaliśmy wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu, a przede wszystkim panu Pawłowi Szulcowi, który jak co roku ufundował dla wszystkich jabłka,  zostały one rozdane dzieciom i pracownikom szkoły .

Koordynatorem kampanii na terenie szkoły była pani Teresa Winnik – pielęgniarka szkolna i Elżbieta Szczepańska – pedagog.