JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI ☺ ☺ ☺

18 listopada 2022 roku tradycji stało się zadość i w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Cała społeczność klas młodszych w strojach galowych uczestniczyła w tym ważnym dla pierwszaków wydarzeniu.

Po odśpiewaniu hymnów – państwowego, gminnego i szkolnego, uczniowie klasy pierwszej popisywali się swoimi umiejętnościami, aby zasłużyć na miano ucznia. Uroczystość prowadziła przewodnicząca szkolnego samorządu uczniowskiego przy wsparciu swoich koleżanek i kolegów-ósmoklasistów. A pierwszaki wykonując zadania śpiewali, przedstawiali, recytowali, rozwiązywali zagadki i tańczyli.

Sam akt ślubowania odbył się z obecnością szkolnego sztandaru, w którego stronę skierowane były ramiona pierwszaków podczas uroczystego przyrzeczenia bycia dobrym uczniem i kolegą oraz zachowania sprawiającego radość rodzicom i nauczycielom.

Pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor w towarzystwie przedstawiciela Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Po części oficjalnej pierwszaki obdarowane były upominkami od rodziców, zaproszonych gości oraz swoich koleżanek i kolegów z klasy drugiej i trzeciej.

A potem to już tylko łasuchowanie. Wspaniały tort przygotowali rodzice. Nie zabrakło też wyśmienitych ciast, którymi delektowali się dzieci, rodzice, goście oraz nauczyciele szkoły.

Wielkie podziękowania dla mam, które swoim dużym zaangażowaniem przyczyniły się do uświetnienia uroczystości ☺