„ Jabłko zamiast papierosa.” Szkoła podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

25 listopada 2022 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Pt. Jabłko Zamiast Papierosa, promującej walkę z uzależnieniem nikotynowym. Kampanię rozpoczęło w 1974 roku Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem a od 1991 roku przyjęła się również w Polsce .Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego na plakat o treści  antynikotynowej pod hasłem „ Jabłko Zamiast Papierosa,” organizowanej przez Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie. Na etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas I-VIII.

A oto tegoroczni laureaci:

I miejsce Maria Twardowska klasa III;

II miejsce  Dominik Stypuła klasa VII;

Wyróżniono : Karolinę Wójcik z klasy V, Weronikę Twardowską z klasy I , Filipa Kossakowskiego z klasy I; Magdalenę Tokarską z klasy IV, Pawła Juraszka z klasy V.

Gratulujemy!

Podczas prelekcji uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów również tych elektronicznych. Dla wszystkich uczniów przygotowane były słodkie jabłuszka ufundowane jak zwykle przez pana Pawła Szulca właściciela sklepu we Włókach.

Koordynatorem kampanii na terenie szkoły była pani Ewa Jeżak– pielęgniarka szkolna, Joanna Chrzan – pedagog specjalny i Elżbieta Szczepańska – pedagog.