Udział naszych uczniów w projekcie "Historia inspiracją współpracy na polsko-czeskim pograniczu"

Dnia 8 grudnia 2022 roku uczniowie klasy czwartej naszej szkoły w wzięli udział w lekcjach online w ramach realizowanego w Gminie Dzierżoniów projektu "Historia inspiracją współpracy na polsko-czeskim pograniczu".W pałacu w Kiełczynie czwartoklasiści obejrzeli prezentacje oraz wysłuchali opowieści czeskich uczniów z Gminy Dolni Cermna o ich okolicy i ważnych dla ich małej ojczyzny postaciach.
Następnie uczniowie: Katarzyna Szachniewicz, Franciszek Kostek i Jakub Szpiech zaprezentowali zebranym i opowiedzieli o starych sprzętach, które kiedyś wykorzystywane były przez mieszkańców naszej okolicy. Natomiast 10 grudnia 2022 r. uczniowie wzięli udział w konferencji podsumowującej projekt.
Lekcję historii „Jak żyli kiedyś mieszkańcy naszej okolicy” uczniowie klasy czwartej  zaprezentowali także swoim szkolnym kolegom z klasy piątej i trzeciej, zachęcając  ich do szanowania i kolekcjonowania starych przedmiotów.

Uczniów do udziału w projekcie przygotowały pani Justyna Piszko i pani Renata Idzik.

Relacja z wydarzenia: