Składały się na niego najpiękniejsze wiersze o Bożym Narodzeniu przeplatane kolędami, pastorałkami i piosenkami o tematyce świątecznej. Dzieci z klasy „0” oraz uczniowie z klas I-III oraz IV-VI, pięknie zaprezentowali wzruszające widowisko - historię narodzin Dzieciątka ukazaną w poezji. Betlejemską szopkę na tle subtelnych biało-granatowych dekoracji tworzyli: Maryja z Józefem, Trzej Królowie, pastuszkowie, aniołowie, Gwiazdki i dzieci. Mali aktorzy recytując wiersze i śpiewając kolędy oddali hołd Świętej Rodzinie, wprowadzając nas wszystkich w magię świąt…
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli ale, a może przede wszystkim, dzieci. Przedstawienie w ich wykonaniu przyniosło ogrom emocji zarówno widzom jak i małym aktorom. Ich zaangażowanie uwidoczniło się w sposobie przekazania treści wierszy oraz w ruchu scenicznym. Dziecięca gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. W tle słychać było śpiew najpiękniejszych polskich kolęd, które chwytały za serca… Całości dopełniały barwne, ale stonowane stroje sceniczne.
W tym wyjątkowym dniu swoją wizytą zaszczyciła nas p. Jolanta Zarzeka - wójt Gminy Dzierżoniów, p. Anna Piekarska - sołtys Tuszyna i przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców. Miło nam było również gościć licznie przybyłych rodziców występujących dzieci. Świąteczny nastrój i radość z narodzonego Dzieciątka udzieliły się wszystkim obecnym. Na zakończenie życzenia złożyli mali aktorzy, dyrektor szkoły p. Elżbieta Kędzierska-Dydo i wójt Gminy Dzierżoniów p. Jolanta Zarzeka.
Scenariusz widowiska przygotowała Małgorzata Szarek.