Oczywiście został zdobyty, co możecie zobaczyć na zdjęciu. Po drodze podziwialiśmy piękno jesieni, rozpoznawaliśmy nazwy drzew po wyglądzie liści i kory. Widzieliśmy duże mrowisko, dzięki któremu wyznaczyliśmy w lesie kierunek południowy.  Rozpoznawaliśmy na drzewach znaki żółtego szlaku turystycznego, wzdłuż którego szliśmy. Szukaliśmy Szczytnej i Ślęży na mapie turystycznej.

W czasie marszu robiliśmy przerwy na odpoczynek, w czasie których turyści szukali ukrytych papierowych kulek z pytaniami dotyczącymi terenu, po którym wędrowali. Poszczególne klasy gromadziły punkty za odnalezienie pytania, a także za udzielenie na nie poprawnej odpowiedzi.

Rozstrzygnięcie  konkursu odbyło się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami przy leśniczówce w Kiełczynie. Gratulacje za zwycięstwo należą się klasie IIb. Nagrodą było wspólne zaśpiewanie piosenki przez pozostałe klasy dla mistrzów ( było to ,,Szła dzieweczka do laseczka’’). Na Fronterze możecie poznać pytania i spróbować na nie odpowiedzieć.

Po zjedzeniu kiełbasek, pachnący ogniskowym dymem, ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Nogi trochę bolały, ale nikt nie marudził, a  wszyscy mieli powód do dumy ze zdobycia Szczytnej.

Do następnej wędrówki!

Z turystycznym pozdrowieniem – p. Ela Sakowicz